ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Konieczny w Reprezentacji Polski na MŚ w Katarze

Email Drukuj PDF

Mikołaj Konieczny, mieszkaniec Lipna i kolarz KKS Gostyń znajduje się w składzie Reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w kolarskie szosowym, które odbędą się w katarskim Doha. Jego start będzie można oglądać 14 października od godz. 12:05 na antenie Polsat Sport Ekstra oraz na koncie UCI na Youtube.

 

W składzie zatwierdzonym przez zarząd Polskiego Związku Kolarskiego jest 24 reprezentantów Polski - 13 zawodników w kategorii Elita, 3 młodzieżowców oraz 8 juniorów. W tym gronie znajdziemy m.in. Katarzynę Niewiadomą, Macieja Bodnara, Alana Banaszka, ale także kolarza z gminy Lipno, juniora Mikołaja Koniecznego. Kolarze powalczą o dwanaście kompletów medali i dziesięć tęczowych koszulek.


Trasa juniorów na MŚ w Katarze (źródło: PZKol.pl)

Z uwagi na panujące w Katarze upały, tegoroczną edycję mistrzostw wyjątkowo zaplanowano na połowę października. W przeciwieństwie do igrzysk olimpijskich, w Doha największe szanse na medale będą mieć sprinterzy, a w jeździe indywidualnej, typowi czasowcy. Zmagania będą prowadzone w zupełnie płaskim terenie, w którym największą trudnością stanowić będzie silny boczny wiatr. Mistrzostwa rozpoczną się, podobnie jak w poprzednich 4 latach, od jazdy drużynowej na czas, w której wystartują zawodowe ekipy. – czytamy na stronie PZKol`u.


Mikołaj Konieczny (fot. Rowerowe-Leszno.pl)

Mikołaj wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego, na 135,5 kilometrowej trasie składającej się z dojazdu i 8 okrążeń. Będą mu towarzyszyć dwóch Reprezentantów Polski Szymon Krawczyk (KTK Kalisz) i Bartosz Rudzyk (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Ich wyścig zaplanowano w godzinach 12:15-15:30. Transmisja na antenie Polsat Sport Extra zostanie przeprowadzona między 12:05 a 15:55, wyścig będzie można śledzić także za pośrednictwem konta UCI na Youtube (LINK).

Dodajmy, że w karierze trenera Waldemara Minty, jego podopieczny M.Konieczny jest drugim zawodnikiem, który uzyskał kwalifikacje do mistrzostw świata, pierwszym był w latach 90-tych Mateusz Mróz, zajął szóste miejsce w San Sebastian.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 9-16.10.2016r.

(źródło: pzkol.pl, naszosie.pl, sport.elka.pl)
(fot. Rowerowe-Leszno.pl)