• Default font size
  • Decrease font size

Hubert Kryś: Pierwsze zwycięstwo w sezonie

Email Drukuj PDF

Hubert Kryś, z pochodzenia leszczynianin, reprezentujący włoskie barwy teamu La Bagarre - Ciclistica Lucchese wygrał wyścig Gran Fondo Strade Bianche.

2500 kolarzy w wyścigu amatorskim rywalizowało po trasach włoskiej prowincji Sienia, położonej w rejonie Toskanii. Hubert Kryś pokonał 124 kilometrowy dystans w czasie 3 godzin 22 minut i 14 sekund, przy średniej prędkości 36,79 km/h. Na mecie zlokalizowanej na Piazza del Campo czyli centralnym placu miasta Sienie zameldował z blisko 50-sekundową przewagą nad rywalami.

W wyścigu, jednak na krótszym 87 kilometrowym dystansie mediano startował Czesław Lang, uplasował się na 106 miejscu w klasyfikacji open oraz drugie w swojej kategorii. Trasy wyścigów amatorskich pokrywała się z trasą rozegranego dzień wcześniej wyścigu zawodowego – startowali w niej m.in. Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar czy Peter Sagan, jednak po emocjonującym pojedynku zwyciężył – i to po raz trzeci w karierze - Fabian Cancellara.

(fot.: Gran Fondo Strade Bianche)