ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zakończyli sezon na piątym miejscu (foto)

Email Drukuj PDF

W niedzielę na leszczyńskim torze speedrowerowym rozegrano ostatnią rundę Drużynowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy LKS Szawer Leszno walczyli o możliwość zdobycia medalu. Niestety nie zdołali pokonać drużyny TSŻ Torunia, jak się później okazało srebrnego medalisty DMP 2016.

Jak już informowaliśmy, sytuacja w tabeli Ekstraligi po rozegraniu dziewięciu meczów zrobiła się na tyle skomplikowana, że pozostałe spotkania pomiędzy Lesznem a Toruniem, Ostrowem a Częstochową i Żołędowem a Świętochłowicami miały znaczenie przy podziale medali. Dlatego też wszystkie te mecze zostały rozegrane o tej same porze.


Poprzednie spotkanie, które odbyło się w czerwcu z TSŻ Toruń zakończyło się przegraną „Szawera” 10 punktami. Jednak „motorem” działań do uzyskania upragnionego medalu były zwycięstwa w dwóch ostatnich rundach DMP.


Niedzielny mecz był wyrównany, na 16 biegów leszczyński team 9-krotnie remisował, 3-krotnie wygrywał i 4-krotnie przegrywał. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch biegów z podziałem punktów. W trzecim starcie Kamil Naskręt został wykluczony za spowodowanie przerwania biegu, co przełożyło się, że „Szawer” tracił 5 punktów do przeciwnika.

W 10 biegu po wykluczeniu P.Cegielskiego (TSŻ Toruń) za dotknięcie taśmy leszczyńscy speedrowerzyści zmniejszyli przewagę gości z 9 do 4 punktów. W 12 biegu wykluczony przez sędziego został Radosław Kochanek, również za przerwanie biegu, w wyniku czego strata powiększyła się z 4 do 5 punktów.

W przedostatnim starcie sezonu wyścig zakończył się remisem a wynik przekształcił się w 75:72. A to oznaczało, że tylko przywiezienie 7 oczek mogłoby radykalnie zmienić przebieg meczu. Niestety bieg zakończyć się ponownym podzieleniem punktów a spotkanie zakończyło się wynikiem 80:77. Najlepszym w gronie gospodarzy okazał się Michał Sassek gromadząc 19 punków, a w teamie gości Remigiusz Burchardt i Paweł Cegielski (po 14 pkt).


Ostatecznie w tabeli Ekstraligi leszczyński zespół zakończył sezon na piątym miejscu - na swoim koncie mają pięć zwycięstw i tyle samo porażek. Drużynowymi Mistrzami Polski zostały Lwy Częstochowa, drugie miejsce przypadło TSŻ Toruń a trzecie Śląsk Motokris Świętochłowice. 

Punkty zdobyte przez LKS Szawer Leszno:
1. Piotr Kupczyk (1,2,2,4) 9
2. Michał Sassek (4,4,3,4,4) 19
3. Kamil Naskręt (W,3,2,1) 6
4. Ben Mould (2,3,1,4,1) 11
5. Mateusz Ludwiczak (4,1,4,4,1) 14
6. Radosław Kochanek (4,2,4,W) 10
7. Bartosz Wojtal (1,1,1,2) 5
8. Mikołaj Michalski - ns
9. Hubert Kielaszewski - ns
10. Marcin Skowronek (3) 3