• Decrease font size

Kolarstwo przełajowe

Podsumowanie sezonu (#6): Kolarstwo przełajowe

Email Drukuj PDF

W miniony weekend zakończył się sezon przełajowy 2016/2017. Wśród zawodników z regionu leszczyńskiego największy sukces odniósł Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto), zdobywając mistrzowską koszulkę i tytuł w kategorii cyklosport podczas 80. Mistrzostw Polski w Sławnie.

Wygrana Konwy na otwarcie sezonu przełajowego

Aktualny mistrz kraju w kolarstwie przełajowym Marek Konwa (Kaczmarek Electric SA 64-sto Leszno MTB Team) zwyciężył w ubiegły weekend w pierwszym wyścigu przełajowego Pucharu Polski. Z kolei dziś triumfował w Pucharze Słowacji. Jest to dobry prognostyk, gdyż trzeba pamiętać ze Konwa latem był na dwumiesięcznej przerwie spowodowanej złamaniem kości przedramienia i dodatkowo uszkodzonym nadgarstkiem.

MP w przełaju: Konwa obronił tytuł

Marek Konwa, zawodnik Kaczmarek Electric SA 64-sto Leszno MTB Team. obronił tytuł przełajowego Mistrza Polski w kategorii elita.

Startowali w Cyclocrossie

Do pierwszych zawodów tegorocznego sezonu pozostało jeszcze kilka tygodni, tymczasem niektórzy zawodnicy z regionu leszczyńskiego w lutym i marcu startowali w Cyclocrossie – mini cyklu, na którą składały się trzy imprezy przełajowe. Po podsumowaniu punktacji najwyżej na drugim miejscu uplasował się Radosław Kochanek z teamu LKS „Szawer” Leszno.

Koniec sezonu przełajowego

Z niedzielnym wyścigiem zakończył się w kolarskie przełajowym sezon 2014/2015, podczas którego nasz region reprezentowało czterech zawodników – Mikołaj Konieczny, Przemysław Rozwalka oraz Piotr i Natalia Mierzyńscy. W klasyfikacji generalnej prowadzonym przez Polski Związek Kolarski najwyżej uplasował się Mikołaj, zajmując trzecie miejsce w kategorii junior młodszy.

Ostatnie starty przełajowców

W miniony weekend odbyły się ostatnie krajowe zawody przełajowe. W Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, Mikołaj Konieczny (Lipno, KKS Gostyń) startujący w kategorii junior młodszy zajął drugie miejsce.