ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

VIII Rowerowy Puchar Niepodległości

Email Drukuj PDF

[POD NASZYM PATRONATEM] Po rocznej przerwie do Osiecznej wraca Rowerowy Puchar Niepodległości. Jej już ósma edycja organizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Życie Jest Piękne” tradycyjnie zakończy sezon Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Wyścig jest ostatnią okazja do powalczenia o dodatkowe punkty w Klasyfikacji Generalnej.

 

Rywalizacja odbędzie się na sprawdzonej trasie znanej z lat poprzednich. Start nastąpi z Rynku w Osiecznej o godz. 13.00. Kolarze pojadą asfaltem przez Świerczynę, Grodzisko, dalej drogą polną i szutrem przy Stanisławówce, następnie drogą asfaltową wjadą ponownie do Osiecznej. Metę wyznaczono przy Szkole Podstawowej na ul. Kopernika, jednak by do niej dotrzeć trzeba pokonać ostatnie metry dość stromym podjazdem.


Dystans mini to jedna pętla o długości 15 km. Ci, którzy zdecydują się na dłuższą trasę pojadą dwa okrążenia (30 km). Ze względu na odcinek drogi polnej, kamienistej organizator zaleca rower MTB lub przełajowy.

Kolumna peletonu będzie prowadzona przez pilota otwierającego, dla nich ruch drogowy zostanie całkowicie zamknięty - organizatorzy jednak proszą o zwracanie szczególnie uwagi na możliwość niespodziewanego pojawienia się samochodów wyjeżdżając z posesji. Z kolei zawodnicy, którzy zostaną wyprzedzeni przez pilota zamykającego (Policję) pojadą już w otwartym ruchu i tym samym będą ich obowiązywały przepisy ruchu drogowego.

W Dużym Pucharze Niepodległości prawo do startu mają zawodnicy od 19 roku życia, natomiast młodzicy i juniorzy w wieku 12-18 lat mogą rywalizować tylko na pętli Małego Pucharu.


Organizator zaleca wcześniejszą rejestrację i dokonanie opłaty startowej. Wpisowe do 6 listopada wynosi 30 zł (+ 5 zł na „ligowy” numer startowy), po tym terminie będzie można się zapisać w przeddzień i w dniu imprezy – opłata wzrośnie do 40 zł (+ 5 zł na „ligowy” numer startowy). Kategorie młodzieżowe (młodzik, młodziczka, junior, juniorka) są zwolnieni z opłaty startowe, jedyny koszt to nabycie numeru startowego LLR w przypadku jego braku.


Organizator przewidział nagrody dla najlepszych zawodników. W kategoriach przewidziano puchar za I miejsce i dyplomy od 1 do 3 miejsca. W klasyfikacji Open mini i mega puchar za zajęcie pierwszego miejsca oraz gratyfikacje finansowe dla pieszych „trójek”. Dla zarejestrowanych i opłaconych drogą internetową pamiątkowy gadżet oraz medal.


Tradycyjnie zwycięzcy Dużego Pucharu Niepodległości zostanie wręczony Przechodni Puchar Niepodległości Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna. Puchar można będzie wygrać na własność wygrywając trzy razy z rzędu Wyścig Niepodległości lub pięć edycji w różnych latach.

Patronat honorowy: Stanisław Glapiak - Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna, Łukasz Borowiak - Prezydent Miasta Leszna
Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bikefun-leszno.com


Oto triumfatorzy wyścigu w poprzednich latach:
2009 – Robert Żmudzin
2010 – Adam Adamkiewicz
2011 – Hubert Kryś
2012 – Hubert Kryś
2013 – Artur Spławski
2014 – Hubert Kryś
2015 - Marek Konwa
2016 - ???

(zdjęcia z 2014 roku)

Komentarze  

 
0 #2 Patryk Moryson 2016-11-08 08:57
Cytuję pawel:
Witam czy organizatorzy przewiduja jakies wysigi dla dzieci

Organizator Rowerowego Pucharu Niepodległości nie przewiduje wyścigu dla dzieci.
Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 pawel 2016-11-06 21:21
Witam czy organizatorzy przewiduja jakies wysigi dla dzieci
Zgłoś administratorowi