• Default font size
  • Decrease font size

Podsumowanie sezonu (#4): Solid MTB Maraton

Email Drukuj PDF

Kolejnym cyklem w naszym podsumowaniu sezonu jest Solid MTB Maraton, którego dwie trasy wiodły po terenach powiatu leszczyńskiego. Zobacz, którzy zawodnicy z naszego regionu uplasowali się na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej.

Solid MTB Maraton to cykl maratonów MTB w Wielkopolsce zorganizowanego przez Solid Sports Events, który został zainaugurowany w 2015 roku. W tym sezonie rozegrano sześć wyścigów, z czego dwie trasy wiodły po trasach powiatu leszczyńskiego – w okolicy Leszna i Wilkowic. Pozostałe maratony odbyły się w Krzywiniu, Śremie, Sławie oraz Mchach k. Książa Wielkopolskiego. W klasyfikacji generalnej sklasyfikowano 793 zawodników na MINI oraz 143 na MEGA.

Klasyfikacja generalna open mega należy do naszych lokalnych kolarzy. Triumfował w niej Przemysław Rozwalka, drugie miejsce zajął Hubert Semczuk (oboje MW Invest Group) a trzecie Paweł Wasiński (Strefasportu.pl). Na czwartym miejscu uplasował się Przemysław Papież (Strefasportu.pl), piątym Mariusz Chyła (REAL 64-sto) i szóstym Jakub Błachowiak (Strefasportu.pl). Najwyżej punktowaną zawodniczką jest na 35. pozycji jest Marta Rozwalka (MW Invest Group).

W drugiej klasyfikacji open mini w pierwszej „szóstce” nie triumfowali zawodnicy z regionu leszczyńskiego. Dodajmy tylko, że na podium stanęli Wojciech Polczyn (Colex Racing Team), Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team) oraz Radosław Lonka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Natomiast klasyfikację drużynową wygrał team Strefasportu.pl, drugie miejsce przypadło MW Invest Group a trzecie REAL 64-sto.

Poniżej prezentujemy listę osób z naszego regionu, którzy zajęli czołowe miejsca w kategoriach:

• 1/K2 mega – Rozwalka Marta (MW Invest Group)
  • 1/M3 mega – Przemysław Papież (Strefasportu.pl)
  • 1/M4 mega – Chyła Mariusz(REAL 64-sto)
  • 2/M2 mega – Rozwalka Przemysław (MW Invest Group)
  • 2/K2 mega – Witek Małgorzata (Strefasportu.pl)
  • 2/M2 mega – Semczuk Hubert (MW Invest Group)
  • 2/M4 mega – Głuszak Rafał (Strefasportu.pl)
  • 2/M5 mega – Drobniak Dariusz (Strefasportu.pl)
  • 3/M2 mega – Wasiński Paweł (Strefasportu.pl)
  • 3/M4 mega – Kedzia Adam (MW Invest Group)
  • 4/M2 mega – Błachowiak Jakub (Strefasportu.pl)
  • 4/M3 mega – Frąckowiak Przemysław (Strefasportu.pl)
  • 5/M3 mega – Jurków Marcin (C&C Partners/DGR Racing Team)

• 1/K3 mini – Głód Renata (Strefasportu.pl)
  • 1/M1 mini – Rozwalka Krystian (Kross Euro-Rower.pl)
  • 3/K3 mini – Jarząb Joanna (Pozytywnie Zakręceni)
  • 3/M3 mini – Matuszak Szymon (MW Invest Group)
  • 4/M5+ mini – Walczak Dariusz (Pozytywnie Zakręceni)
  • 5/M1 mini – Mądry Jakub (REAL 64-sto)
  • 5/M4 mini – Furmańczak Robert (Kross Euro-Rower.pl)
  • 5/M5+ mini – Rozwalka Zbigniew (Galibier-Bikefun Team)
  • 6/M2 mini – Dudziak Adam (REAL 64-sto)
  • 6/M4 mini – Nogała Jerzy (Metabo Tora Bike)

Organizatorzy opublikowali już terminy zawodów zaliczane cyklu 2017 roku. Będzie ich o dwie więcej w porównaniu do tegorocznego sezonu. Miejscowości mają być znane w późniejszym czasie.