• Default font size
  • Decrease font size

Podsumowanie sezonu (#2): Bike Maraton

Email Drukuj PDF

Drugim cyklem w naszym podsumowaniu sezonu jest Bike Maraton. Startowali w nim zawodnicy z naszego regionu a pięcioro uplasowało się w klasyfikacji generalnej a także drużynowej. Zobacz jakie zajęli miejsca.

Bike Maraton jest największym cyklem ogólnodostępnych amatorskich maratonów rowerowych MTB w Polsce. W sezonie 2016 zawodnicy ścigali się na trasach w okolicach Miękwini, Polanicy Zdrój, Zdzieszowic, Wałbrzycha, Wisły, Szklarskiej Poręby, Bielawy, Obiszowa, Myślenic, Jeleniej Góry, Ludwikowic Kłodzkich oraz Świeradowa-Zdrój. Zawody były rozgrywane na trzech dystansach mini 15-40 km, mega 40-70 km oraz giga 70-100 km. Ponadto organizator zadbał o najmłodszych organizując Dziecięcy Bike Maraton.

W końcowej klasyfikacji generalnej nie zabrakło przedstawicieli teamów z naszego regionu. Organizator całego cyklu zapewnił puchary za miejsca 1-10 w klasyfikacji indywidualnej (należało ukończyć minimum 4 wyścigi) na dystansach mega i mini oraz 1-5 w klasyfikacji drużynowej:

• Giga M2 – 3. Wasiński Paweł (Strefasportu.pl)
  • Giga M3 – 3. Papież Przemysław (Strefasportu.pl)
  • Giga M2 – 8. Błachowiak Jakub (Strefasportu.pl)
  • Mega M2 – 6. Krawczyk Piotr (Real 64-sto)
  • Mega K2 – 6. Witek Małgorzata (Strefasportu.pl)