• Default font size
  • Decrease font size

Dziennikarze ścigali się na Mistrzostwach

Email Drukuj PDF

Dzięki uprzejmości Mariusza Ciesielskiego, prezesa leszczyńskiego klubu 64-sto w ramach VII edycji MTB Maratonu w Jeziorkach, portal Rowerowe-Leszno.pl zorganizować I Mistrzostwa Wielkopolskich Dziennikarzy w maratonie MTB. Pierwszy branżowy puchar zdobył Rafał Przybylski, redaktor naczelny wortalu XC-MTB.info.

Rywalizacja ludzi mediów toczyła się na 22-kilometrowym dystansie Hobby, trasa została pomyślana tak, żeby uczestnicy ukończyć zawody z satysfakcją i uśmiechem na twarzy, a jednocześnie posmakowali, co to jest maraton MTB. Start honorowy nastąpił za quadem z Dworku Jeziorki, po kilkuset metrach zawodnicy dołączyli do innych kolarzy z dystansów Mini i Mega. Trasa przebiegała głównie przez las, po terenach piaszczystych i szutrowych, nie obyło się również bez odcinków asfaltowych. Zawodnicy mieli do pokonania kilka dość stromych, ale krótkich podjazdów i zjazdów a także charakterystyczny element wrześniowego Maratonu – zjazd z Jagody.

Dwa puchary (za zajęcie „1” wśród dziennikarzy, a także w open na dystansie Hobby) zdobył redaktor naczelny wortalu wielkopolskich kolarzy mtb XC-MTB.info, Rafał Przybylski ukończył wyścig w czasie 52 minut. Drugie miejsce z czasem 1 godziny 3 minut zajął fotoreporter Rafał Paszek, reprezentujący lokalną rozgłośnię Radio Elka i portal Elka.pl. Trzeci był natomiast redaktor Piotr Kurek (1 godzina 13 minut), dziennikarz, komentator, spiker kolarskich, twórca strony kurek-rowery.pl, w Jeziorkach reprezentował Głos Wielkopolski. Poza podium uplasował się organizator Mistrzostw, naczelny portalu Rowerowe-Leszno (1 godzina 14 minut) a także Zbigniew Kajser z „Nasze strony ostrzeszowskie”.

Dodajmy, że pomysł zorganizowania Mistrzostw Wielkopolskich Dziennikarzy zrodził się w sierpniu na maratonie w podpoznańskim Suchym Lesie, wówczas odbyłaby się Mistrzostwa Architektów w maratonie MTB.