ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Fakty TVN: Rowerowe oświecenie w Lesznie

Email Drukuj PDF

W głównym wydaniu „Faktów TVN” z 1 października wyemitowano materiał o ostatkach Masy Krytycznej w stolicy. Wspomniano także o Lesznie, w którym – jak zaznaczono - „trwa prawdziwe rowerowe oświecenie”.

 

Tematem materiału było zakończenie po 18 latach działalności Warszawskiej Masy Krytycznej, czyli manifestacji cyklistów walczących w swoje prawa, pokazano Lidzbark Warmiński, w którym dano „zielone światło” na eksperymentalne rozwiązanie „święcącej” w nocy nawierzchni drogi dla rowerów oraz o tworzeniu w Łodzi „mapy ciepła” dzięki danych z GPS, czyli zmierzeniu którędy najczęściej przemieszczają się cykliści.


Wspomniano także o naszym mieście. - W czołówce rowerowych miasta jedzie także małe 60-tysięczne Leszno. Organizuje ruch jak w Holandii i zagospodarowuje przestrzeń jak w Nowym Jorku – relacjonuje Katarzyna Górniak, reporterka „Faktów TVN”.

Pokazano stojaki rowerowe na ulicy Słowiańskiej, kontrapas na ulicy Szkolnej a także niedawno oddaną do użytku zagospodarowaną przestrzeń wzdłuż rur ciepłociągu na ulicy Mickiewicza – Samoobsługową stację naprawy rowerów Ibombo.


Wszędzie można robić fajne rzeczy jak robią je ludzie, którzy mają pasję – powiedział Rafał Kotomski, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Leszna.


Wspomniany materiał można zobaczyć pod tym linkiem.

(Zdjęcia z materiału / fakty.tvn.pl)