Wybrali najpopularniejszych ludzi sportu (foto)

Email Drukuj PDF

Aż pięć z dziewięciu nominowanych osób związanych z kolarstwem zostało uhonorowanych w plebiscycie Radia Elka na Najpopularniejszych Ludzi Sportu Regionu Leszczyńskiego 2016. Uroczysta gala odbyła się we wczorajszy wieczór w klubie Heaven.

Redakcja Radia Elka relacjonując wydarzenia sportowe, zauważając ludzi uprawiających, promujących sport, a także aktywnie działających w niemal wszystkich dyscyplinach postanowiła ogłosić plebiscyt na Najpopularniejszych Ludzi Sportu Regionu Leszczyńskiego 2016. Na poszczególnych nominowanych głosy mogli oddawać czytelnicy portalu i słuchacze leszczyńskiej rozgłośni w postaci wysyłanych SMS-ów.

Sportowcem Roku z 37,2% oddanych głosów został Adam Adamkiewicz. Popularny „Pantani” reprezentujący barwy REAL 64-sto jest triumfatorem klasyfikacji open mega cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Dodać należy, że niespełna dwa tygodnie temu został Mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym na rok 2017 w kategorii cyklosport.

W kategorii Młody Sportowiec w nagrodzonej piątce uplasowały się dwie osoby związanych z kolarstwem. Najwięcej głosów (36,3 %) zdobył Michał Sassek — speedrowerowiec LKS Szawer Leszno wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Młodzieżowców, a w Mistrzostwach Polski Par Klubowych trzecie miejsce. Z kolei czwarte miejsce z 8,1% oddanych głosów zajął Mikołaj Konieczny — kolarz KKS Gostyń w sezonie 2016 startował w kilkudziesięciu wyścigach, między innymi w klasyku „Piekło Północy” na trasie Paryż – Roubaix oraz w mistrzostwach świata rozegranym w Katarze.

Wśród działaczy roku triumfował Wojciech Mizuro – zdobywca 24,5% głosów jest prezesem REAL 64-sto, miłośnikiem kolarstwa i sportów motorowych oraz aktywnym uczestnikiem w zawodach kolarskich. Na piątym miejscu w plebiscycie uplasował się Robert Konieczny (8,3%) - prezes LUKS Orła Lipno, ale przede wszystkim koordynator cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.