ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Trzy potwierdzone imprezy na torze

Email Drukuj PDF

Znane są już pierwsze potwierdzone imprezy, które zostaną rozegrane w 2017 roku na leszczyńskim torze speedrowerowym przy ulicy 17 Stycznia. Zarząd klubu wspomina także o konieczności modernizacji obiektu.

 

Jedno ze spotkań zostanie zorganizowane przy okazji żużlowego Drużynowego Pucharu Świata, które odbędzie w dniach 7-8 lipca (baraż i finał). Wówczas speedrowerowcy zmierzą się w test meczu Polska – Anglia. Pozostałe terminy to 28 maj z I rundą Pucharu Polski, 10 czerwiec z Parowymi Mistrzostwami Polski Młodzieżowców oraz 16 września kiedy to zaplanowano Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków.

Z kolei 13 listopada zarząd klubu ma nadzieję, że uda się zorganizować wyjazd do Australii, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa świata. O tym jednak czy tam się wybiorą w dużej mierze zależy od pozyskanych środków finansowych.

Zawodnicy Leszczyńskiego Klubu Speedrowerowego od początku grudnia przygotowują się do kolejnego sezonu. Trenerem młodszych zawodników jest Adam Smoła, natomiast starszych Marcin Skowronek. - Przy współpracy z klubem Fogo Unia Leszno będziemy starali się odwiedzać przedszkola i szkoły nie tylko na terenie Leszna, by zachęcić młodzież do wstąpienia do naszego klubu. Planujemy do teamu przyjąć około 12 osób. - mówi Agnieszka Kielaszewska, prezes LKS „Szawer” Leszno.


Zarząd klubu wspomina także o konieczności poprawy stanu toru speedrowerowego – głównie wymiany nawierzchni ale także ławek czy modernizację budynku. - Przyległy do toru obiekt, z którego korzystają zawodnicy a także goście jest w nieciekawym stanie, my nie wstydzimy się o tym mówić, ponieważ chłopacy zasługują na lepsze warunki. Dzisiaj ponad 60 pucharów leży w kartonach, bo nie ma ich gdzie postawić. Przez 20 lat ciężko pracowali, dzisiaj mnie smuci taki stan rzeczy - zaznacza honorowy prezes Piotr Banasik. I dodaje: - Zwracamy się do radnych Rady Miejskiej Leszna oraz do pana prezydenta o stworzenie lepszych warunków dla klubu speedrowerowego „Szawer”.