ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzieje się w LKS "Szawer" Leszno (foto)

Email Drukuj PDF

[KLUB POD NASZYM PATRONATEM] Wypożyczenie zielonogórzanina Bartosza Wojtala, wzmocnienie klubu przez Walijczyka Bena Moulda, parafowanie kontaktów przez Michała Sasska i Radosława Kochanka a także dołączenie do teamu Dawida Śliwińskiego, Bartka Telegi i Aleksa Szkudlarka. Do tego wszystkiego doszło w czwartek podczas konferencji prasowej Leszczyńskiego Klubu Speedrowerowego „Szawer”.

 

Umowę jako pierwszy podpisał zielonogórzanin Bartosz Wojtal. W sezonie 2016 był wypożyczony do leszczyńskiego klubu tylko na mecze ligowe, jednak dzięki działaniom zarządu zawodnik ZKS Zielona Góra będzie reprezentował barwy LKS „Szawer” Leszno w przyszłym sezonie już na zasadach pełnego wypożyczenia.


Na zdjęciu: Bartosz Wojtal

W minionym sezonie udało mi się już startować w barwach „Szawera” jeszcze jako junior. W przyszłym roku przechodzę do kategorii młodzieżowca, ale będę startował także jako senior. O tym ze związałem się kolejną umową z leszczyńskim klubem sprawiła świetna organizacja i dobra atmosfera w teamie, także nie widziałem przeciwwskazań. Myślę że będzie tylko lepiej. - powiedział Bartosz Wojtal.Na zdjęciu od lewej: Bartek Telega i prezes A.Kielaszeska

Kontrakty przy obecności rodziców podpisali po raz pierwszy trzy młode osoby, którzy dołączyli do leszczyńskiego teamu. Są to Dawid Śliwiński, Bartek Telega i Aleks Szkudlarek. Od prezes Agnieszki Kielaszewskiej na znak przynależności do teamu otrzymali klubowe koszulki.


Na zdjęciu od lewej: A.Szkudlarek i D.Śliwiński

Z kolei na kolejne dwa sezony umowy parafowało dwoje speedrowerowców – v-ce Mistrza Świata Juniorów i Mistrza Polski Młodzieżowców Michał Sassek a także Radosław Kochanek, który w 2015 roku wraz z Sasskiem wywalczył złoto w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów i srebro w Mistrzostwach Świata Par Juniorów.


Na zdjęciu od lewej: M.Sassek, R.Kochanek, B.Wojtal

Zarząd podczas konferencji prasowej poinformował także, że leszczyński klub wzmocnił Walijczyk Ben Mould, który już startował w zawodach w barwach „Szawera”. Wspomniano także o Arkadiuszu Zającu, który w sezonie 2017 będzie rywalizował w meczach ligowych.


Na zdjęciu: Ben Mould podczas zawodów w Lesznie

Dodajmy, że na spotkanie nie dotarł Patryk Kriger a także dwoje najmłodszych zawodników Michał i Maks Zygmunt. Natomiast ważne kontrakty z leszczyńskim klubem mają Mateusz Ludwiczak, Kamil Naskręt, Hubert Kielaszewski i Mikołaj Michalski.


Należy zaznaczyć, że podpisanie kontaktów nie wiąże się z zobowiązaniami finansowymi zarządu klubu wobec zawodników, jednak działacze starają się o uzyskanie stypendiów. W przypadku Marcina Szymańskiego, który zrezygnował z przynależności do LKS „Szawera” Leszno z przyczyn wygórowanych warunków, koszty kontraktu pokryte zostałyby przez sponsorów.