ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szymański nie podpisał kontraktu

Email Drukuj PDF

[KLUB POD NASZYM PATRONATEM] Leszczyński Klub Speedrowerowy „Szawer” zorganizował konferencje prasową, podczas której doszło do podpisania kontraktów. Największa niespodzianką było pozostanie Marcina Szymańskiego w częstochowskim „Lwach”, o którym zarząd dowiedział się na dwie godziny przez spotkaniem z dziennikarzami.

 

Hitem na przyszłoroczny sezon u leszczyńskich speedrowerowców miał być powrót po trzech latach spędzonych w klubie Lwy Unimot Częstochowa byłego zawodnika „Szawera” Marcina Szymańskiego. Wrocławianin zmianę barw klubowych motywował sprawami logistycznymi związanymi z powiększeniem się rodziny.

Wiadomość o transferze zawodnik sam oznajmił już na początku grudnia, a 10 dni temu informację oficjalnie potwiedził LKS „Szawer” Leszno. Niestety mimo prowadzonych rozmów i negocjacji do tego nie doszło. Podczas konferencji mówiono o zawyżonych postawionych warunkach przez zawodnika, które sprawiły o braku porozumienia.


O tym, że zrezygnował ze startów w naszym klubie poinformował nas dziś rano drogą mailową. Nie możemy sobie pozwolić na jego wygórowane warunki, dlatego nie podejmiemy już rozmów z Marcinem Szymańskim. – powiedziała Agnieszka Kielaszewska, prezes klubu.

Jesteśmy zaskoczeni jego decyzją, jednak była to mądra decyzja zarządu. Na pewno bez Szymańskiego damy sobie radę ponieważ mamy sporo zdolnych chłopaków. Nasi seniorzy poprzez ciężką pracę na treningach dają przykład, że ten wysiłek przekłada się na sukces – dodał honorowy prezes Piotr Banasik.

W kolejnych newsach napiszemy kto otrzymał koszulki klubowe na znak dołączenia do "Szawera", z kim parafowano umowy na kolejne lata a także o zawodach, które zostaną rozegrane na leszczyńskim obiekcie. Napiszemy również nieco więcej o współpracy speedrowerowców z Fogo Unia Leszno.