ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo rowerzystów na leszczyńskich ulicach

Email Drukuj PDF

[TYLKO U NAS] W wasze ręce oddajemy kolejny raport dotyczący wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów. Analizie poddano zdarzenia, do których doszło na terenie Leszna w 2015 roku.

Kierowca Skody wymusił pierwszeństwo na rowerzystce

Email Drukuj PDF

2 grudnia przed godz. 14.00 doszło do kolizji pomiędzy kierującą Skodą Favorit wyjeżdżającą z Placu Komeńskiego a rowerzystką jadącą ulicą Bolesława Chrobrego. W wyniku najechania cyklistka doznała urazu szyi. Wątpliwości w rozstrzygnięciu sprawcy kolizji drogowej rozwiało nagranie z kamer monitoringu.

Funkcjonariusz zapobiegł wyłudzeniu roweru

Email Drukuj PDF

Funkcjonariusz leszczyńskiej Policji po służbie zapobiegł oszustwu, polegającego na kupieniu wartościowego roweru na kredyt dwóch mężczyzn, nie mających przy tym w rzeczywistości możliwości spłaty rat. Sprawcą przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.

Bezpłatne znakowanie rowerów także w grudniu

Email Drukuj PDF

Komenda Miejska Policji w Lesznie przez cały rok przeprowadzała bezpłatnie znakowanie rowerów w ramach programu prewencyjnego "Leszczyński rower - Bezpieczny rower". Zobacz, kiedy znakowanie odbędzie się w grudniu w rewirach i zespołach dzielnicowych na terenie Miasta Leszna i gmin powiatu leszczyńskiego.

Bezpłatne znakowanie rowerów

Email Drukuj PDF

Od 12 września 2015 roku w rewirach i zespołach dzielnicowych na terenie Miasta Leszna i gmin powiatu leszczyńskiego Komenda Miejska Policji w Lesznie przeprowadza bezpłatnie znakowanie rowerów. Przez roczny okres oznakowanych zostało 1603 rowerów, w tym 773 na terenie miasta. Zobacz harmonogram znakowania rowerów.

Strona 1 z 12