ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przepisy

Rada Ministrów na korzyść samorządów

Email Drukuj PDF

Projekt nowelizacji przyjętej przez Radę Ministrów stwarza możliwość przekazywania przez samorządy środków finansowych na realizację inwestycji przy drogach krajowych – informuje serwis Polskiej Agencji Prasowej. Chodzi o budowę dróg rowerowych wzdłuż „krajówek”.

Przewodnik po rowerowych zmianach

Email Drukuj PDF

Zaledwie kilka godzin po wprowadzeniu na ulicach Leszna kolejnych zmian w komunikacji rowerowej można zaobserwować wśród cyklistów jazdę na pamięć bądź nieznajomość przepisów. Urząd Miasta Leszna przygotował przewodnik omawiający jak stosować się do nowego oznakowania drogowego.

Małe zainteresowanie trzecią tablicą rejestracyjną

Email Drukuj PDF

Minęły ponad trzy miesiące od wejścia w życie przepisów, umożliwiających wydanie dodatkowej trzeciej tablicy rejestracyjnej w celu przewozu bagażnika rowerowego zamontowanego z tyłu samochodu. Sprawdziliśmy w wydziałach komunikacji jak sytuacja wygląda w Mieście Lesznie oraz Powiecie Leszczyńskim.

Nowe przepisy związane z przewozem rowerów

Email Drukuj PDF

Za przewóz jednośladów na bagażniku rowerowym zamontowanych z tyłu samochodu można otrzymać mandat. Od 1 stycznia 2016 roku się to zmieni, gdyż wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie dodatkowej trzeciej tablicy rejestracyjnej - jej koszt wynosi 52,5 zł. Dodajmy, że do rozwiązania problemu przyczynił się Łukasz Borowiak, były poseł a obecne prezydent Leszna.

Jazda rowerem po chodniku

Email Drukuj PDF

Ogólna zasada brzmi, że jazda rowerem po chodniku jest zabroniona. Jednak ustawa „Prawo o Ruchu Drogowym” wyszczególnia trzy wyjątki. Zobacz jakie to.

Zmiany w przepisach (cz.8) – Nowe znaki

Email Drukuj PDF


Dziś publikujemy ostatnią cześć naszego cyklu po zmienionych przepisach, które ułatwią życie rowerzystów. Przypominamy, że nowelizacja zacznie obowiązywać 8 października, w której pojawi się oznakowanie "kierunek i tor ruchu rowerów" oraz znak malowany na chodniku "piesi".

Zmiany w przepisach (cz.7) – Oznakowanie na jezdni

Email Drukuj PDF


8 października zacznie obowiązywać znowelizowane rozporządzenia, które w dużej mierze ułatwią życie rowerzystów. W przedostatniej części naszego cyklu opisujemy co się zmieni w oznakowaniu poziomym, czyli tym namalowanym na jezdni.

Zmiany w przepisach (cz.6) – Pasy ruchu dla określonych pojazdów

Email Drukuj PDF


(Rowerem na buspasie, przykład ze Szwajcarii,
fot. Rowerowe-Leszno.pl)

W szóstej części naszego cyklu opisujemy o pasach ruchu przeznaczonych dla określonych pojazdów a także dozwoleniu jazdy rowerem po buspasach. Nowelizacja rozporządzeń wejdzie w życie najpóźniej do 8 października.

Zmiany w przepisach (cz.5) – Znaki pionowe

Email Drukuj PDF

Kolejna części naszego cyklu, w którym opisujemy zmiany w przepisach dające udogodnienie dla rowerzystów, które najpóźniej do 8 października wejdą w życie. Dziś o znakach pionowych – większy katalog znaków, pod którymi można montować tabliczki „Nie dotyczy rowerów”, możliwy przejazd cyklistów przez „ślepą ulicę”, zmiany dla wózków rowerowych, nowy znak – parking rowerowy.

Strona 1 z 4