ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Standardy rowerowe podpisane!

Email Drukuj PDF

13 października prezydent Łukasz Borowiak podpisał zarządzenie w sprawie wprowadzenia do stosowania "Standardów technicznych i wykonawczych dla infrastruktury rowerowej Miasta Leszna". Standardy decydują o elementach infrastruktury, które mają wpływ na ruch rowerowy w Lesznie.

 

 

Standardy określają wymagania techniczne, jakim powinna odpowiadać infrastruktura drogowa przeznaczona do ruchu dla rowerów w mieście Lesznie. Opisują jak organizować ruchu rowerowy na jezdni na zasadach ogólnych, jak prawidłowo stosować kontapasy, kontaruch, pasy ruchu dla rowerów, śluzy rowerowe, lokalizowanie tras dla rowerów w rejonie przystanków, przejść dla pieszych i skrzyżowań a także, jaką powinny mieć konstrukcję i nawierzchnię drogi rowerowe. Pokazują jak prawidłowo lokalizować parkingi rowerowe, także na jezdni.

Stanowią element Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i umów zawieranych na prace planistyczne, projektowe oraz budowlane (wykonawcze) obejmujące elementy infrastruktury rowerowej, które mające znaczenie na ruch rowerowy w mieście. Rowerowe standardy obowiązują w co najmniej w kilkunastu polskich miastach.

Projekt standardów został w marcu poddany konsultacjom społecznym.
Z treścią zarządzenia i załącznikiem stanowiącym opracowanie Standardów można zapoznać się na stronie www.bip.leszno.pl

Dodajmy, że wdrożenie do stosowania dokumentu było jednym z punktów polityki rowerowej Łukasza Borowiaka podczas wyborów samorządowych.

Komentarze  

 
0 #1 Sagan 2016-10-15 11:23
Dobra robota, tylko żałować, że nie weszło to z 5 lat temu. Nowe drogi z ciągami pieszo-rowerowymi w np. okolicach Zaborowa, ul. Geodetów są już nie do uratowania.
Zgłoś administratorowi