ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kontrapas na Słowiańskiej dzięki parkingowi na Klonowicza?

Email Drukuj PDF

Urząd Miasta Leszna przedstawił dwie koncepcje dotyczące wyznaczenia nowych miejsc postojowych na ulicy Klonowicza wraz z wprowadzeniem kontrapasa na ulicy Słowiańskiej w Lesznie. Konsultacje społeczne trwają do 15 listopada.

 

W przypadku obu koncepcji projektuje się wyznaczenie kontrapasa na ulicy Słowiańskiej w Lesznie, co wiąże się z zmianą sposobu parkowania ze skośnego na równoległy a co za tym idzie zmiejszeniem ilości miejsc postojowych z 34 do 16. Zostałoby wprowadzone również tzw. „Tempo 30”, czyli strefa uspokojonego ruchu.

By zapobiec radykalnemu zmiejszeniu ilości miejsc postojowych w śródmieściu Urząd Miasta Leszna proponuje wyznaczenie na ulicy Klonowicza nowego parkingu, w którym pomieszczą się 16 pojazdów. Ważna informacja dla kierowców, miejsca postojowe byłyby objęte tańszą strefą płatnego parkowania „B”.

Pierwszy wariant wiązałby się z pozostawieniem dwukierunkowego ruchu kołowego na ul. Klonowicza, natomiast miejsca postojowe powstałyby po rozebraniu części chodnika do szerokości 2 metrów.

Druga koncepcja wiąże się ze sporą zmianą organizacji ruchu. Miejsca postojowe zostałyby wyznaczone na istniejącej szerokości jezdni, a to wiąże się z faktem, że ulica Sebastiana Klonowicza stałaby się jednokierunkowa w kierunku Nowego Rynku. Zmiany objęłyby również zmianę pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach ulic Słowiańska z Przemysłową oraz Klonowicza z Nowym Rynkiem. Koncepcja zakłada również wyznaczenie kontrapasa na ul. Klonowicza, w celu umożliwienia przejazdu rowerzystom w obu kierunkach.


W porównaniu z pewnością kosztowniejsza okazałaby się koncepcja nr 1, gdyż wiąże się z inwestycją drogową.

Swoją opinię oraz głos można oddać na stronie konsultacje.leszno.pl
Zachęcamy do ich udziału.

(grafika: Urząd Miasta Leszna)