ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szkolenie - Standardy infrastruktury rowerowej

Email Drukuj PDF

Od kilku miesięcy opracowywany jest dokument „Standardy techniczne i wykonawcze dla infrastruktury rowerowej Miasta Leszna”. Urząd Miasta Leszna zaprasza 7 września na "branżowe" szkolenie dla osób zainteresowanych zasadami planowania i projektowania infrastruktury dedykowanej dla rowerzystów. Spotkanie poprowadzi autor opracowania Pan Marcin Hyła, prezes stowarzyszenia „Miasta dla Rowerów”, ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych. Aby wziąć udział należy się uprzednio zgłosić.


Rowerowe standardy obowiązują w co najmniej w kilkunastu polskich miastach, niedługo będzie wprowadzony także w Lesznie. Dokument określa wymagania techniczne, jakim powinna odpowiadać infrastruktura drogowa przeznaczona do ruchu dla rowerów w mieście Lesznie. Dotyczy planowania, projektowania, wykonawstwa, remontów i utrzymania zarówno infrastruktury dedykowanej (drogi dla rowerów), jak i wszystkich dróg na których dopuszczony jest ruch rowerowy na jezdni na zasadach ogólnych lub na pasach ruchu dla rowerów.

Standardy opisują zasady planowania i projektowania infrastruktury dostępnej lub dedykowanej dla rowerzystów, w tym – organizacji ruchu. Stanowić będą element Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i umów zawieranych na prace planistyczne, projektowe oraz budowlane (wykonawcze) obejmujące elementy infrastruktury rowerowej i mające wpływ na ruch rowerowy w Lesznie.


Bloki tematyczne:

  1. Zrozumień rowerzystę – czyli rowerzysta jako „parametr projektowy”.
  2. Funkcjonowanie standardów jako systemu zarządzania miastem - SIWZ, dokumenty planistyczne, procedura odstępstw, przykłady.
  3. Rozwiązania techniczne – przykłady, omówienia.
  4. Przepisy prawa – wyjaśnienie szczegółowych kwestii.

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 września 2016 roku od godz. 8:00 do godz. 13:00 w Sali Narad Urzędu Miasta Leszna, przy ul. Kazimierza Karasia 15 w Lesznie.

Zgłoszenia dla zainteresowanych osób przyjmowane są droga elektroniczną pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz pod numerem telefonu (65) 529-81-34.