ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Polityka - posiedzenia, komisje, sesje

Standardy rowerowe podpisane!

Email Drukuj PDF

13 października prezydent Łukasz Borowiak podpisał zarządzenie w sprawie wprowadzenia do stosowania "Standardów technicznych i wykonawczych dla infrastruktury rowerowej Miasta Leszna". Standardy decydują o elementach infrastruktury, które mają wpływ na ruch rowerowy w Lesznie.

Kontrapas na Słowiańskiej dzięki parkingowi na Klonowicza?

Email Drukuj PDF

Urząd Miasta Leszna przedstawił dwie koncepcje dotyczące wyznaczenia nowych miejsc postojowych na ulicy Klonowicza wraz z wprowadzeniem kontrapasa na ulicy Słowiańskiej w Lesznie. Konsultacje społeczne trwają do 15 listopada.

Szkolenie - Standardy infrastruktury rowerowej

Email Drukuj PDF

Od kilku miesięcy opracowywany jest dokument „Standardy techniczne i wykonawcze dla infrastruktury rowerowej Miasta Leszna”. Urząd Miasta Leszna zaprasza 7 września na "branżowe" szkolenie dla osób zainteresowanych zasadami planowania i projektowania infrastruktury dedykowanej dla rowerzystów. Spotkanie poprowadzi autor opracowania Pan Marcin Hyła, prezes stowarzyszenia „Miasta dla Rowerów”, ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych. Aby wziąć udział należy się uprzednio zgłosić.

Na spotkaniu o ścieżce do Lasocic i Kąkolewa

Email Drukuj PDF

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje drogę dla rowerów wzdłuż krajowej „dwunastki” z Leszna do Lasocic – wynika z spotkania przedstawicieli samorządów z zarządcą drogi. Na spotkaniu, które odbyło się w Nadleśnictwie Karczma Borowa rozmawiano także o możliwości budowy drugiego traktu wzdłuż DK-12 z Leszna do Kąkolewa.

Czeki na zakup stojaków trafiły do szkół

Email Drukuj PDF

[POD NASZYM PATRONATEM] Podczas zakończenia roku szkolnego do dwóch placówek edukacyjnych przekazano symboliczne czeki na kwotę 5 tysięcy złotych. Jest to nagroda dla zwycięzców „Rowerowego konkurs dla szkół”.

Strona 1 z 12