ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Projekt budżetu gotowy

Email Drukuj PDF

W przyszłym roku zostaną zbudowane dwie ścieżki rowerowej – zakłada projekt budżetu miasta na przyszły rok. Pomimo zapewnień postanie tylko fragment drogi rowerowej na ul. Słowiańskiej.

 

 

Projekt budżetu zakłada wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Słowiańskiej tylko na odcinku od ul. Przemysłowej do przejazdu kolejowego. Według wcześniejszych zapowiedzi miał powstać trakt wzdłuż całej ulicy. Jeśli w tym roku nie wykonamy, nie zrealizujemy tego, no to w przyszłym już na pewno po to żeby rozwiązać również pod względem formalnym odcinek tzw. Deptaku od Rynku do Al. Krasińskiego – mówił w październiku w programie „Kwadrans z prezydentem” prezydent Tomasz Malepszy. Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie jest zarezerwowane 70 tysięcy złotych na tą inwestycje. [CZYTAJ RÓWNIEŻ: RAPORT - SŁOWIAŃSKA PO ROWEROWYCH ZMIANACH]

 

W ramach jednorocznych inwestycji przewiduje się także przebudowę ul. Estkowskiego na odcinku od Ronda Roszarnia do granicy miasta wraz z budową po jednej stronie ścieżki pieszo-rowerowej. Z powodu nie uzyskania dofinansowania z tzw. „schetynówek” Miasto Leszno chce zrealizować inwestycję ze środków własnych przy pomocy finansowej samorządów: Powiatu Leszczyńskiego (700 tys. zł), Miasta i Gminy Rydzyna i Osiecznej (po 100 tys. złotych).

 

W projekcie budżetu znalazło się także opracowanie projektu budowlanego 2,5 km trasy łączącej drogę S5 węzeł Święciechowa z ul. Wilkowicką, projekt obejmuje m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego po jednej stronie ulicy wraz z oświetleniem.

(źródło: bip.leszno.pl)

AKTUALIZACJA (19.11): Jak dowiedział się portal Rowerowe-Leszno.pl 250 tysięcy złotych ma zostać zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie na budowę ścieżki na ulicy Słowiańskiej. 10 tysięcy złotych ma być natomiast przeznaczone na rowerowe konkursy dla szkół, w której do wygrania są stojaki dla uczniów - pula po 5 tys. dla gimnazjum i szkołę średnią. Konkurs ma się odbyć w kwietniu 2014 roku.