ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pomysł na upiększenie rur

Email Drukuj PDF

Urząd Miasta Leszna rozpoczął realizację zaadaptowania rur ciepłociągu przy ulicy Mickiewicza. Pojawiły się na nich ciekawe napisy a wiosną powstanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów, którego użytkowanie będzie darmowe.

 

W ubiegłym roku zmodernizowana została ulica Mickiewicza w Lesznie, jednak na odcinku od ronda w stronę ulicy Poznańskiej pozostał estetyczny problem, czyli półkilometrowy odcinek ciepłociągu.

Schowanie rur pod ziemię okazało się jednak zbyt kosztowne, którego wycenę oszacowano na około pół miniona złotych. Dlatego Wydział Architektury, Budownictwa i Planowana Przestrzennego Urzędu Miasta Leszna wyszedł z inicjatywą poprawy ich wyglądu. Tuż przed zimą można było zobaczyć pierwsze efekty.


Rury zostały wyczyszczone i odmalowane oraz po naniesieniu napisów stały się spójnym wizualnie nośnikiem informacji. Znajdują się na niej między innymi logo MPEC oraz Leszna, współrzędne czy odległość i czas do przebycia pieszo i rowerem na Gronowo oraz Antoniny, a także informacja o przyszłej lokalizacji samoobsługowej stacji naprawy rowerów.

To nie koniec zmian upiększania tego rejonu miasta. Na wiosnę planowane jest zaaranżowanie przestrzeni w „zakolach” ciepłociągu, w których zostaną wydzielone miejsca rekreacji i wypoczynku. W jednej z nich pojawi się stacja naprawy rowerów, stojaki oraz ławka, w drugiej zewnętrzna siłownia typu outdoor fitness. Dodatkowo przestrzeń pod nie zostanie wybrukowana a zieleń uporządkowana i wzbogacona o trawy ozdobne i pnącza.

Koszt tej inwestycji będzie wynosić około 70-100 tys. zł, a zostanie sfinansowana ze środków Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Urzędu Miasta Leszna.

(fot. Urząd Miasta Leszna / leszno.pl)