ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Porządek na rowerowych traktach

Email Drukuj PDF

Artykuł o takim tytule można było przeczytać w poprzednim wydaniu Panoramy Leszczyńskiej, w której Jan Król, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie opowiada o utrzymaniu i porządkowaniu ścieżek rowerowych.

 

 

Anna Maćkowiak, dziennikarka „Panoramy Leszczyńskiej” zapytała Jana Króla, kto zajmuje się utrzymaniem traktami rowerowych. – Ścieżkami wybudowanymi przez powiat leszczyński „opiekuje” się Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Podobnie jak w przypadku dróg, monitorujemy sytuację rona tych traktach. Jeśli pojawiłyby się na nich jakieś uszkodzenia, zadbamy o ich naprawę – zaznacza.

Z kolei zapytany o porządkowanie dróg rowerowych, na których zalega igliwie i liście, kierownik Król wyjaśnia, że również Zarząd zajmuje się bieżącym utrzymaniem dróg, w razie potrzemy przez ich odśnieżanie i przystosowanie do jazdy w trudnych, zimowych warunkach.

Nie zajmujemy się sprzątaniem przydrożnych ścieżek rowerowych, bo na to nie mamy funduszy. Zresztą do tej pory nie otrzymaliśmy od rowerzystów sygnałów, jakoby któraś ze ścieżek nie nadawała się z tego czy innego powodu do jazdy – informuje Jak Król. I apeluje: Jeśli jednak okazałoby się, że na którymś z rowerowych traktów sytuacja jest szczególnie trudna, że zalegają tam duże ilości śmieci czy kamienie, prosimy o sygnał. Na pewno na niego zareagujemy.

Dziennikarka „Panoramy Leszczyńskiej” zapytała także o plany powiatu, jeśli chodzi o rozszerzenie sieci ścieżek rowerowych. – Budowa dróg rowerowych to w dużej mierze odpowiedź na oczekiwania społecznej. Dzięki ostatnim naszym inwestycjom dziś można już bezpiecznie dostać się rowerem z Leszna do Pawłowic. Mnóstwo osób z niej korzysta. Wkrótce będzie możliwy dojazd z Leszna aż do Oporowa. Pomiędzy Pawłowicami a Lubonią oraz Oporówkiem a Oporowem powiat leszczyński wspólnie z gminą Krzemieniewo zbudował już odcinki dróg rowerowych. Wkrótce ścieżką rowerową połączona zostanie Lubonia z Oporówkiem – odpowiada kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

(fot. arch)
(źródło: Panorama Leszczyńska, wyd. 2.10.2014)

Komentarze  

 
0 #1 red 2014-10-30 06:15
Ścieżka pomiędzy Lubonią a Oporówkiem zaliczona. Wylany asfalt, żadnch udziwnień.
Zgłoś administratorowi