ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jednokierunkowa ścieżka

Email Drukuj PDF

Wzdłuż ciągu ulic Okrężnej, Leśnej i 1. Maja pojawiły się znaki informujące o drodze dla rowerów i pieszych. Ruch rowerów po ścieżce odbywa się zgodnie z kierunkiem jazdy samochodów.

Trzeba było czekać ponad 4 miesiące na ustawienie znaków C13/16 informujące o "drodze dla rowerów i pieszych ze wskazaniem miejsca ich ruchu". Jednak zgodnie z oznakowaniem rowerzysta jadący od ul. 1 Maja w stronę Ronda Sybiraków powinien jechać obok zajezdni MZK oraz Straży Pożarnej. Natomiast rowerzysta chcący jechać w przeciwną stronę powinien jechać po drugiej stronie ulicy zgodnie z kierunkiem jazdy samochodów.

Dotychczas z powodu braku oznakowania zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta musiał poruszać się jezdnią, w przeciwnym wypadku mógł zostać ukarany mandatem w wysokości 50zł. Miejmy nadzieję że to odzew na apel uczestników Masy Krytycznej, którzy przejechali w/w ulice we wrześniu.


Pozostaje problem wysokiego krawężnika (ok. 5 cm) przy Straży Pożarnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm.

 


(Podkład mapy: www.openstreetmap.org)