ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kolejne „Ibombo” stanęło nad zalewem

Email Drukuj PDF

Po zamontowaniu w środę Stacji Naprawy Rowerów Ibombo przy sklepie rowerowym „Szawer” przy Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie, będącej jednocześnie pierwszą w regionie leszczyńskim, dziś kolejne urządzenie stanęło nad zalewem w Rydzynie. Z obu urządzeń można korzystać bezpłatnie.

 

 

Jak już informowaliśmy celem Stacji Naprawy Rowerów jest poprawa komfortu jazdy wszystkich rowerzystów w przestrzeni publicznej o każdej porze. W sytuacjach awaryjnych każdy samodzielnie za darmo może naprawić rower, korzystając z zestawu wytrzymałych narzędzi. W Polsce aktualnie jest zamontowanych około 100 podobnych urządzeń – w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Poznania, Łodzi i w wielu innych miejscowościach, a także w Nepalu na wysokości 3500 m n.p.m., przy bazie najbardziej malowniczego szlaku trekkingowego na Świecie. Montaż kolejnych planowane jest m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii, Kirgistanie czy Indiach.Przy budynku nad zalewem w Rydzynie została zamontowan
a większa wersja urządzenia. Rowerzyści mogą skorzystać z zestawu wytrzymałych narzędzi: trzy rodzaje wkrętaków - krzyżowy, płaski i TORX T25, klucz – nastawny; płaski 8x10 mm i płaski 13 x15 mm; zestaw imbusów w rękojeści, trzy łyżki do opon a także pompka z adapterem na wszystkie zawory.


W odróżnieniu od „małej” stacji przy sklepie rowerowym ta nad zalewem została wyposażona w specjalny stelaż, dzięki któremu można zaczepić rower za siodełko i wygodnie przystąpić do naprawy. Wspólną cechą obu urządzeń to tzw. QR Code znajdujący się na froncie stacji. Po zeskanowaniu smartfonem z zainstalowanym programem odczytującym wspomniane kody, będziemy mogli skorzystać z publikacji internetowych zawierające instrukcje naprawy usterek rowerowych.

Zachęcamy do korzystania z urządzeń.

(fot. Ibombo)

Komentarze  

 
0 #1 Miras 2014-08-18 23:40
Ibombo - kilka śrubokrętów i kluczy na sznurkach + pompka za kilka tysięcy złotych? Daj pan spokój
Zgłoś administratorowi