ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Deptak dla rowerzystów - cz.1

Email Drukuj PDF

W dzisiejszym wydaniu (03.06.11) Gazeta "ABC" został zamieszczony apel do prezydenta miasta Leszna Tomasza Malepszego o to, by umożliwić jazdę rowerem po ulicy Słowiańskiej lub jej chodnikach.

Jak czytamy w gazecie Redakcja "ABC" apeluje do prezydenta, by problem ulicy Słowiańskiej miasto jak najszybciej rozwiązało. Wiele miast polskich i europejskich tworzy w ścisłych centrach specjalne strefy przeznaczone wyłacznie dla rowerów, przepisy prawa są bardziej przyjazne dla rowerzystów i w ten klimat powinno się również wpisać Leszno.

Obecnie jedna z najważniejszych ulic w Lesznie, ul. Słowiańska jest dla rowerzystów prawie niedostępna.

Jadący z rynku na Zatorze, zgodnie z przepisami rowerzyści muszą prowadzić rower przez cały deptak oraz ul. Słowiańską od poczty do przejazdu kolejowego. 
Natomiast jeśli chcemy się dostać z Zatorza (od przejazdu kolejowego) na rynek trzeba przejechać pokrytą brukiem ulicę Słowiańską, a następnie przeprowadzić przez całą długość deptaka.

Wystarczy przez chwilę obserwować krzyzówke ul. Słowiańskiej i Al. Krasińskiego by zobaczyć jak rowerzyści jadąc po deptaku łamią przepisy ruchu drogowego. Straż miejsca i policja nakładają mandaty na cyklistów

Gazeta zaznacza że rowerzyści w naturalny sposób powinni mieć prawo do korzystania z ulicy Słowiańskiej.

Taki jest sens apelu, jaki Gazeta "ABC" wystosowała do prezydenta Tomasza Malepszego - czytamy w dzisiejszym wydaniu "ABC".ul. Słowiańska w Lesznie


Komentarze  

 
0 #4 Mario 2011-06-07 16:37
Szarżują,bo się boją,że zostaną złapani. Inna sprawa, że zawsze trafią się czarne owce-mistrzowie wyścigów po chodniku.Ale z czasem będzie normalnie.20 lat temu nie sposób było wyjechać z ul.podporządkowanej na główną,a teraz to nie problem.Ludzie się nauczą,tylko trzeba dać im szansę.
Zgłoś administratorowi
 
 
0 #3 Marek 2011-06-06 16:01
ISTOTNY problem to jak dostać się z Łaziebnej [kontynuacja ścieżki rowerowej] Słowiańską do tunelu. Od Przemysłowej do tunelu. Reszta to :) pod nowe przepisy.
Zgłoś administratorowi
 
 
0 #2 Jac 2011-06-05 11:01
Apel godny uwagi, ale naprawdę nie do zrealizowania, choćby ze względu na szerokopojetą "kulturę" i rowerzystów i władz i stróżów prawa oraz układu ulicy. To tyle w temacie moim zdaniem.
Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 dzidek1960 2011-06-03 21:38
W sondzie zagłosowałem za apelem ale pod warunkiem wytyczenia na deptaku pasa dla rowerzystów albo ruchu wspólnego nas i pieszych na ogólnych zasadach, a co za tym idzie karania szarżujących rowerzystów. Niestety to co się ostatnio po zmianie przepisów zaczęło dziać z rowerzystami to woła o pomstę do nieba. Większość z nas nie zapoznała się ze zmianami i na siłę próbuje egzekwować "swoje" prawa. Obawiam się, że i tu tak będzie.
Zgłoś administratorowi