ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Środki na ścieżkę przesunięte

Email Drukuj PDF

Radni Miasta Leszna zgodzili się na przesunięcie z bieżącego do przyszłorocznego budżetu kwotę 70 tysięcy złotych przeznaczoną na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Słowiańskiej. Tym samym w budżecie miasta na 2014 rok zarezerwowano na tej cel łącznie 270 tysięcy złotych.

 

 

Na dzisiejszej ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej Leszna przegłosowaliśmy o przesunięciu na przyszły rok 70 tysięcy złotych, które były zapisane w budżecie w roku 2013 przeznaczone na budowę ścieżki rowerowej od Tamy Kolejowej do Alei Krasińskiego – mówi radna Barbara Mroczkowska, przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu.

Radna odniosła się także do negatywnej opinii wydanej przez konserwatora zabytków w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Słowiańskiej. Już za daleko to poszło żebyśmy po prostu spasowali, tym bardziej, że jest przygotowany projekt i jest rozstrzygnięty przetarg – zaznaczyła radna Mroczkowska - myślę, że Komisja Kultury i Sportu wraz ze środowiskiem leszczyńskich rowerzystów wspólnie pochylimy się na tym problemem.

Podobnego zdania jest prezydent Tomasz Malepszy, który przyznał, że jest spokojny o budowę ścieżki. Posiadamy opinię Pani konserwator zabytków, ale ta uwaga nie powoduje żebyśmy tego zadania nie realizowani po takim przygotowaniu.