ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kolejny problem ścieżki wzdłuż Słowiańskiej

Email Drukuj PDF

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Słowiańskiej. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy inwestycję zablokował konserwator zabytków.

 

 

Do przetargu, które obejmuje budowę ścieżki na odcinku Tama Kolejowa – Al. Krasińskiego wystartowały dwie firmy. Pierwsza to przedsiębiorstwo DROGBUD z Gostynia, które zaproponowało wykonanie prac za 263 tysiące złotych, drugą ofertę złożył leszczyński PRA-MAS, tu cena to prawie 245 tysięcy złotych – powiedział Radiu Elka, Maciej Adamski z Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie. Dodajmy, że z projektu budżetu miasta wynika, że w planach jest realizacja połowy inwestycji, czyli od skrzyżowania z ul. Przemysłową w stronę torów kolejowych.

Jednak długo oczekiwana przez rowerzystów inwestycja po raz kolejny może zostać odłożona w czasie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy negatywną opinię w tej sprawie wydał konserwator zabytków. Z naszych informacji wynika, że według konserwatora ze względu na reprezentacyjną część miasta, jaką jest ulica Słowiańska, nawierzchnia ścieżki powinna być wykonana z granitowych płyt. Przypomnijmy, że od samego początku postulowaliśmy o nawierzchnię asfaltową.