ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Malepszy: Nie jest problemem zejście z roweru na Słowiańskiej

Email Drukuj PDF

W programie „Kwadrans z prezydentem” w Telewizji Leszno prezydent Tomasz Malepszy przyznał, że jest sceptyczny wyznaczeniem ścieżki rowerowej na ul. Słowiańskiej w Lesznie.

 

 

Przyznam, że, może trochę podpadnę tej grupie inicjatywnej, ale wydaje mi się, że te dwieście tysięcy gdyby wydać i wskazać na bardziej takie skuteczniejsze rozwiązanie problemu rowerzystów w Lesznie to miałbym innych wskazań trochę – powiedział prezydent. I dodał: Na Słowiańskiej można jeździć rowerem, ten odcinek tylko, o którym mówimy nie można jechać w kierunku zachodnim i problemem nie jest zejście z roweru i poprowadzenie go na chodniku po części chociażby jednej czy drugiej strony.

Prezydent Malepszy zaznacza jednocześnie, że Urząd Miasta nie ucieka od problemu, główną przyczyną przyzwolenia na wyznaczenie ścieżki rowerowej jest brak bezpiecznego przejazdu rowerem z centrum w kierunku dzielnicy Zatorze. Jeśli w tym roku nie wykonamy, nie zrealizujemy tego, no to w przyszłym już na pewno po to żeby rozwiązać również pod względem formalnym odcinek tzw. Deptaku od Rynku do Al. Krasińskiego – dodał Malepszy.

W tegorocznym budżecie jest zarezerwowane 70 tys. złotych, według najnowszego kosztorysu inwestycja będzie kosztowała blisko 130 tysięcy więcej. O tym czy brakujące fundusze zostaną dołożone z budżetu 2014 zdecydują radni.

(fot. Telewizja Leszno)