ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

O ciągu pieszo-rowerowym podczas konsultacji społeczych

Email Drukuj PDF

25 września w Urzędzie Miasta odbyły się konsultacje społeczne na temat przebudowy drogi krajowej nr 12 w Lesznie, zwłaszcza ul. Szybowników. Podczas blisko dwugodzinnym spotkaniu wspomniano tylko że podczas inwestycji zostaną uwzględnione ciągi pieszo-rowerowe.

 

 

Urząd Miasta Leszna chce aplikować o środki z Unii Europejskiej z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2012 na modernizację DK 12, wpierw wystosowano komunikat o zorganizowaniu konsultacji społecznych.

W czasie spotkania przedstawiciel pracowni projektowej Archidrog z Poznania podczas przedstawiania wariantów przebudowy DK 12 na terenie miasta czyli ul. Szybowników, wiaduktu, Al. Jana Pawła II, ul. Estkowskiego, ul. Unii Europejskiej i ul. Kąkolewskiej powiedział że w projekcie będzie uwzględniony „ciąg pieszo-rowerowy”.

Ponieważ celem konsultacji jest zbieranie informacji oraz opinii od lokalnej społeczności na temat zaproponowanych rozwiązań zapytaliśmy dlaczego ruch rowerowy nie zostanie rozdzielony od pieszego. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że sformułowanie „ciąg pieszo-rowerowy” miało na celu jedynie poinformowanie, że w projekcie nie zostaną pominięci rowerzyści, z tym zastrzeżeniem że informacja czy zostanie zastosowany ruch rozdzielony pojawi się w późniejszym okresie.

Dodajmy, że projekt budowlany ma być gotowy za pół roku, natomiast harmonogram przewiduje samą przebudowę od marca 2015 do listopada 2017 roku.