ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ścieżką do Pawłowic? Inwestycja uzależniona od dofinansowania.

Email Drukuj PDF

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego starostwa Krzysztof Benedykt Piwoński wspominał o zakończeniu przebudowy drogi z Leszna do Nowej Wsi wraz z budową asfaltowej drogi dla rowerów. Starostwa poinformował również o dalszych planach kontynuacji przebudowy.


Starostwa Piwoński składając sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Leszczyńskiego informował o zakończonej przebudowie drogi od granic administracyjnych M.Leszna do skrzyżowania w Nowej Wsi. Chwalił także wykonawców za jakość wykonania oraz za ukończenie inwestycji na dwa miesiące przez końcem terminu. Inwestycja była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe, Miasto Leszno oraz gminami Krzemieniewo i Rydzyna a także przy 50-procentowym dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czyli tzw. „schetynówek”.

Starostwa powiedział także że Powiat w przyszłym roku zamierza kontynuować przebudowę drogi wraz z budową trasy rowerowej z Nowej Wsi do Pawłowic. Inwestycja jest jednak uzależniona od otrzymanego dofinansowania, jednak już teraz Miasto Leszno zadeklarowało dołożyć do inwestycji 700.000 zł, gmina Krzemieniewo 300.000zł, a gmina Rydzyna 150 tysięcy złotych.

źródło: Gazeta „ABC”, wyd. 17.09.2013