ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dalej niż planowano

Email Drukuj PDF

Dzięki dofinansowaniu z tzw. „schetynówek” Powiat Leszczyński za kilka tygodni zbuduje większy niż zapowiadał odcinek drogi rowerowej w kierunku Pawłowic – informuje Radio Elka.

Pod koniec września ubiegłego roku informowaliśmy o planach samorządu powiatowego. Na posiedzeniu Sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego zapowiedziano że w ramach pierwszego etapu przebudowy drogi zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy od granic administracyjnych miasta Leszna tylko do parkingu leśnego w Nowym Świecie.

Modernizacja obejmie m.in. poszerzenie drogi do 6 metrów oraz budowę ścieżki rowerowej. Jak zapowiada Krzysztof Piwoński,  starosta leszczyński - zbudujemy ją wzdłuż z całej drogi, czyli aż do Nowej Wsi, a nie jak w wcześniej planowaliśmy, tylko do leśniczówki Nowy Świat. Według Radia Elka dodatkowe pieniądze na budowę ścieżki mogą znaleźć się po rozliczeniu ubiegłorocznego budżetu.

3 miliony złotych na modernizację odcinka Leszno - Nowa Wieś będą pochodzić z dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Krajowych, drugie tyle wyda Powiat Leszczyński.