ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Blisko 100 nowych miejsc przy stojakach

Email Drukuj PDF

Mimo jesiennej pory roku Urząd Miasta Leszna nie zwalnia tempa w inwestycje w infrastrukturę rowerową. Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji Urzędu Miasta Leszna wyłonił wykonawcę wykonania, dostawy montażu stojaków rowerowych. Mała infrastruktura rowerowa wzbogaci się o 49 U-kształtnych stojaków dających 98 nowych miejsc dla rowerów. Zostaną zamontowane w 12 lokalizacjach jeszcze w tym roku.

 

 

W wyniku przeprowadzonego postępowania, za najkorzystniejszą została uznana oferta Przedsiębiorstwa Alberts Sp. z o.o z siedzibą w Osiecznej. Wartość oferty wyniosła 35 646,63 zł brutto. Firma ta zrealizowała już stojaki dla Miasta Leszna, zostały zamontowane w ubiegłym roku w śródmieściu - informuje strona internetowa urzędu.


W przestrzeni miejskiej stojaki rowerowej zostaną zamontowane w dwóch odmianach – „retro” znane z ul. Słowiańskiej oraz klasyczne wykonane ze stali kwasoodpornej. Każdy będzie wzbogacony o poprzeczkę z dobrze znanym rowerowym logotypem Miasta Leszna.


Realizacja zadania ma na celu rozbudowanie infrastruktury rowerowej na terenie miasta. Warto dodać, że lokalizacje zostały wybrane spośród propozycji zgłoszonych przez mieszkańców.

(grafika: Urząd Miasta Leszna)