ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

44 nowych miejsc przy stojakach

Email Drukuj PDF

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Bolesława Prusa w Lesznie wzbogacili się o stojaki rowerowe. Zostały zakupione za pieniądze zdobyte w tegorocznej edycji „Rowerowego konkursu dla szkół”. Przypomnijmy, w czerwcu gdy przeprowadzano konkurs 22,09 procenta uczniów przyjechało rowerami na zajęcia szkolne.

 

 

Konkurs został zainaugurowany 5 lat temu przez redakcję Gazety „ABC i portalu Leszno24.pl oraz wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Barbarę Mroczkowską, wówczas przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna. Od kilku lat przy organizacji Konkurs pomaga portal Rowerowe-Leszno.pl.

NOWE STOJAKI ROWEROWE:


"Rowerowy konkurs dla szkół” ma na celu popularyzację dojazdów uczniów rowerami do szkół, poprawę bezpieczeństwa jednośladów poprzez montaż tzw. „U-kształtnych” stojaków rowerowych a także zwiększenie rowerowych miejsc parkingowych na terenie leszczyńskich szkół.


W tym roku konkurs wygrały dwie placówki – III Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 4 wraz z II LO. Nagrodą była pula po 5 tysięcy złotych pochodzącą z miejskich funduszy z przeznaczeniem na zakup tzw. „U-kształtnych” stojaków do których za pomocą zabezpieczenia rowerowego można przypiąć jednocześnie koło i ramę roweru. Z kolei dyrektorzy najlepszych szkół otrzymali tytuł „Rowerowej szkoły 2016”, czyli nowoczesnej i ekologicznej placówki na terenie Miasta Leszna.


Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 za otrzymane środki zakupiła 22 stojaki rowerowe, co przekłada się na 44 miejsc dla rowerów. Mimo wzmocnienia parkingu rowerowego o nowe miejsca spora część jednośladów nadal przypinana jest do ogrodzenia. Świadczy to jednak o tym, że sporo uczniów traktuje rower jako środek transportu do szkoły.