ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowa ścieżka w gminie Osieczna

Email Drukuj PDF

Od granicy Osiecznej do Dworku Jeziorki wiedzie nowo wybudowana droga dla rowerów o długości 0,5 km. Trakt posiada nawierzchnię asfaltową i oświetlenie.


Pomiędzy Osieczną o Jeziorkami wiedzie wąska droga ograniczona drzewami. Gmina po pozyskaniu gruntów dwukrotnie przeprowadzała przetarg na realizację inwestycji, za pierwszym razem kosztorys przewyższał zaplanowane środki finansowe. Postępowanie udało się rozstrzygnąć na drugiem razem.


Po wybudowaniu ścieżki ruch rowerowy został odseparowany od pozostałych pojazdów, przez co poprawi to bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakim są rowerzyści. Ścieżkę wybudowano za 200 tysięcy złotych. Trakt oddano do użytkowania w drugiej połowie sierpnia, tuż przez „Dniami Osiecznej”.


Pozostającym problemem jest pozostały odcinek na terenie miasta, czyli ulica Jeziorkowską wiodąca od granicy administracyjnej do skrzyżowania z drogą wojewódzką. Jak przyznał burmistrz Stanisław Glapiak w rozmowie z portalem Elka.pl jeszcze w tym roku po ułożeniu nawierzchni, zostanie na niej wyznaczony pas ruchu dla rowerów.

Komentarze  

 
0 #1 Sagan 2016-09-24 01:03
Nowa ścieżka jest też za Galerią Leszno, odcinek kilku metrowy. Prawdopodobnie w tym miejscu ruch rowerowy będzie znikomy, ale trzeba przyznać, że jest to najlepiej zrobiona ścieżka w mieście.
Zgłoś administratorowi