ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ścieżką z Leszna do Boszkowa w 2018 roku?

Email Drukuj PDF

Starostwo Powiatowe w Lesznie przymierza się do wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Gołanic do Włoszakowic. Wniosek o dofinansowanie już został złożony.

 

Od lat istnieje rowerowe połączenie Leszna ze Święciechową. W 2014 roku wybudowano ponad 3 kilometrowy odcinek traktu pieszo-rowerowego o nawierzchni asfaltowej wiodący do Gołanic.

Trzeci odcinek, który planuje zrealizować Starostwo Powiatowe to blisko 11 kilometrowa ścieżka z Gołanic do Włoszakowic. Wniosek na 85 % dofinansowanie został złożony w ramach programu dotyczący zmniejszenia ilości spalin, dodatkowo z wnioskowanych środków planowana jest budowa Park&Ride, czyli miejsca przesiadki z samochodów na rowery. Kosztorys planowanej inwestycji wynosi 8 milionów złotych.


Projekt jest już gotowy, został przygotowany w większości ze środków OFAL-u, czyli Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Leszczyńskiej, której jednym z celów jest budowa dróg rowerowych, jako alternatywny sposób komunikacji w stosunku do transportu samochodowego.

Co ciekawe to nie koniec planów władz Powiatu Leszczyńskiego. Na rok 2018 rozważany jest remont 3,5 kilometrowej drogi z Włoszakowic do Ujazdowa, wraz budową traktu dla cyklistów.

Dodajmy, że dla miłośników turystyki rowerowej istnieje 24,5-kilometrowy szlak rowerowy, który wiedzie głównie przez leśne dukty z leszczyńskiego dworca, przez Wilkowice, Krzycko Wielkie i Włoszakowice do stacji kolejowej w Boszkowie. Szlak o numerze 18 oznakowany jest kolorem czerwonym.