ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ścieżka w budowie, gotowa na koniec wakacji

Email Drukuj PDF

Trwa przebudowa drogi powiatowej łączącej krajową „piątkę” z Dąbcze. W ramach inwestycji budowana jest ścieżka pieszo-rowerowa.

 


Według projektu w ramach inwestycji poszerzana jest jezdnia, remontowana kanalizacja deszczowa oraz budowana droga dla rowerów o szerokości 2,5 metrów.Po jej ukończeniu, trakt poza teren zabudowanym będzie zlokalizowany po stronie północnej i posiadać nawierzchnię bitumiczną, z kolei tuż przy granicy administracyjnej Dąbcza ścieżka przejdzie na stronę południową i zostanie wybudowany do wysokości remizy strażackiej – w terenie zabudowanym będzie posiadał nawierzchnię z kostki brukowej niefazowanej.


Termin wykonania wskazano na 31 sierpnia. Cały odcinek mierzy około 3 kilometrów, jednak realizowane zostanie o kilkaset metrów krótszy, z uwagi na planowane połączenie skrzyżowania DK5 z łącznikiem nowej drogi ekspresowej.


Przypomnijmy, że w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji (specjalna unijna pula funduszy wydzieloną z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego) samorządy Miasta Leszna, Powiatu Leszczyńskiego oraz gminy Święciechowy, Lipna, Osiecznej i Rydzyny uzyskały 19 milionów euro na realizację 14 projektów.

Znalazły się w niej dwie drogi rowerowe – pierwsza z Dąbcza przez Kąkolewo do Osiecznej, druga z Lipna przez Mórkowo do Wilkowic. Oznacza to, że realizowana właśnie inwestycja połączy się w przyszłości z traktem rowerowym Dąbcze-Osieczna.