ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gdzie brakuje stojaków rowerowych?

Email Drukuj PDF

Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji w Lesznie planuje zakup kolejnych stojaków rowerowych, które mogą pojawić się na ulicach miasta. Leszczynianie do 25.05 (środa) mogą zgłaszać propozycje lokalizacji stojaków wraz z przybliżoną liczbą przy nich miejsc na rowery.

 

Latem i jesienią ubiegłego roku  leszczyńska Starówka wzbogaciła się o parkingi rowerowe. Pierwsze 25 miejsc dla rowerów zostały zamontowane na Rynku, kolejne 40 na ulicy Słowiańskiej i Alejach Zygmunta Krasińskiego oraz 14 na ulicy Wolności i zbiegu ulic Wróblewskiego i Leszczyńskich. Ponadto 24 miejsca dla rowerów przybyło przy okazji modernizacji ulicy Bolesława Chrobrego.


W Lesznie do dyspozycji rowerzystów jest 188 miejsc przy stojakach rowerowych należących do Miasta Leszna (w tym 103 w Śródmieściu) a także kolejne na terenach spółdzielni mieszkaniowych, przy placówkach oświatowych i punktach handlowych.


Mieszkańcy Leszna mogą wskazywać lokalizacje wysyłając swoje propozycje na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub za pośrednictwem profilu na Facebooku Miasta Leszna oraz naszym Rowerowe Leszno.