ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zawalcz o stojaki dla Leszna!

Email Drukuj PDF

Ruszyła piąta edycja kampanii „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet. Do wygrania są stojaki rowerowe a także indywidualne nagrody. Chcesz by stojaki stanęły w Lesznie? Wystarczy ściągnij aplikację na smartfona, wsiąść na rower i używać jej w trakcie podróży. Wygrywa 20 miast, które wykręcą najwięcej kilometrów.

 

Kampania polega na pokonywaniu dowolnej trasy i zarejestrowaniu jej przez aplikację „Kręć Kilometry na smartfonie (dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS). Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy podać województwo i miasto – walczymy o stojaki dla naszego miasta, więc wpisujemy Wielkopolska i Leszno. Każdy przejechany kilometr trafia na konto wybranego przez nas miasta.


Dla tych regionów, w których mieszkańcy byli najaktywniejsi w tym roku ufundowane zostanie łącznie 300 designerskich stojaków rowerów. Projekt promuje rower, jako ekologiczny i wygodny środek transportu, fundacja dzięki tej akcji stara się rozwijać i poprawiać infrastrukturę rowerową a także kreuje miejską przestrzeń, tworząc oryginalne miejsca parkingowe wzbogacające miejską architekturę.


Dotychczas Fundacja zainstalowała ponad 1000 stojaków w 46 miastach – to przeszło 140 parkingów rowerowych. W 2013 roku do Leszna trafiło 11 stojaków, można je znaleźć przed wejściem do Mini Zoo (od strony ul. Okrężnej) oraz przy Skateplazie.


Dodatkowo w czasie trwania kampanii, w aplikacji pojawiać się będą wyzwania, których ukończenie pozwoli na zdobycie także nagród indywidualnych, w tym między innymi specjalnie zaprojektowanej apteczki rowerowej.


Kampania „Kręć Kilometry” trwa do końca września.
Aktualny ranking można znaleźć na stronie www.kreckilometry.pl

POBIERZ APLIKACJĘ