ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Widoczniejsze przejazdy rowerowe

Email Drukuj PDF

Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji rozpoczął kolejny etap oznakowania kolorem czerwonym wybranych przejazdów rowerowych w Lesznie. Urząd Miasta informuje o możliwych czasowych utrudnieniach w ruchu drogowym.

 

 

Nawierzchnie przejazdów rowerowych oznakowuje kolorem czerwonym, aby bardziej rzucały się w oczy kierowcom, a tym samym rowerzyści byli bardziej zauważalni. Oznakowanie wykonuje się z chemoutwardzalnej masy w kolorze czerwonym, pokrytej powłoką odblaskową.


W 2015 roku o czerwoną nawierzchnię wzbogaciły się przejazdy rowerowe zlokalizowane na Alejach Konstytucji 3 Maja, Alejach Marszałka Józefa Piłsudskiego, Rondzie Antoniny i Podwale oraz na ulicach Leśnej, Okrężnej, Usługowej i Geodetów.


W tym roku zostały wyznaczone kolejne 36 przejazdy rowerowe. Są one zlokalizowane na rondach Kombatantów, Grzybowo, Roszarnia i Sybiraków oraz ulicach Mickiewicza, Unii Europejskiej, Estkowskiego, 1 Maja, Dożynkowej, Spółdzielczej, Alejach Jana Pawła II (skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, Korcza i 17 Stycznia), skrzyżowaniu ulic Rejtana, Zamenhofa z Al. Konstytucji 3 Maja oraz dokończenie ulicy Okrężnej.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków przeznaczonych na cele rowerowe, zapisana w tegorocznym budżecie Miasta Leszna.